Ahmed Motorsikletiyle Artık Daha Çok Kağıt Toplayabilecek

0
294

Suriye’den ülkemize ailesi ile birlikte gelen Ahmed H.’nin üç çocuğu bulunuyor ve geçimini kağıt toplayarak sağlıyor. Kağıt toplama işine başlamadan önce inşaatlarda yevmiye ile çalışmış ancak birçok kez maalesef ödemesini alamamış. Bu nedenle, günlük kiraladığı bisikletle kağıt toplamaya çalışıyordu ancak bisikletle toplamak hem fiziken yıpratıcı hem de çok az miktarda kağıt toplamaya imkan sağlıyordu.

İKSAR olarak Ahmed’in hem daha da çok kağıt toplamasına hem de ailesinin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olabilecek bir motorsiklet alabilmesi için karz-ı hasen verdik. Motorsikleti de uygun bir şekilde temin etmesi için İKSAR yönetiminden sorumlular yardımcı oldu.

Motorsiklet alındığındaki heyecanını belki de bizlere söylediği şu sözler “Gece yarım saatte bir camdan aşağı bakıyorum orada duruyor mu diye.” ve watsapp durum mesajında motorun alındığı hemen ertesi güne paylaştığı çocuklarının motora bindikleri fotoğraflar gösteriyor.

İKSAR olarak Ahmed’e helal rızıklar diliyor, sadece finansman açısından değil ailenin diğer ihtiyaçlarını da elimizden geldiğince karşılamaya çalışacağımızı belirtiyoruz. Gerek olursa siz paydaşlarımızın da maddi manevi desteklerini bu sayfadan talep etmek istiyoruz.